Geçimini,her türlü zorluklar içinde çalışarak alın teri ile kazanan,helal kazanç sahibi,çok değerli,esnaf arkadaşlarım!

Çeşitli topluluklarda yöneticilik yaptım.İdareciliği bir ibadet şuuru içinde yapmaya özen gösteriyorum.Sizlere yardımcı olmak bizlere huzur veriyor.2002 yılından itibaren Madeni Eşya ve Sanatkarları Odası,Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi ve Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinde idarecilik yapmaktayım.

Hükümetimiz,esnafımızı,Avrupa Birliği ülkelerindeki esnafların düzeyine çıkarmak için,daha önce emsali görülmemiş bir destek ve teşvik içindedir.Bölgesel Kalkınma Ajansları,Kosgeb,Kırsal Kalkınma Müdürlükleri,Mesleki Eğitim Müdürlükleri ve daha birçok kurum ve kuruluş esnafımızın elinden tutmak onu kalkındırmak için elinden geleni fazlasıyla yapmaktadır. Bizlere de,Devletimizin veren elini,alan el olan,siz esnafımızla buluşturmak düşüyor.

Cumhuriyet Tarihimizin görülmemiş destekleri esnafımıza sunulurken,bizler de oda başkanları olarak,sizlere yardımcı olmanın vicdani sorumluluğunu ve vebalini taşıdığımızın bilincindeyiz.

Ahilik kültürünü esnafımıza yaşatmak,teknolojik gelişimini sağlamak,devletimizin destekleri ile esnafımızı buluşturmayı temel görevimiz olarak biliyor ve hizmetlerimize,çalışmalarımıza şevkle devam ediyoruz.

Değerli meslektaşlarım,esnaf arkadaşlarım sizlere hizmet etmek bizler için gurur vesilesidir.

Sizlerden talebimiz,bizleri eksik gördüğünüz durumda bilgilendiriniz.Çünkü başarılarımızın temelin de,sizlerden aldığımız destek ve dayanışma ruhu var.

Gelişmemiz,güçlenmemiz el birliğiyle,gönül birliğiyle olacaktır.

Allah’ın selamı üzerinize olsun.

Esnafımızın Hizmetkarı

Yasin Demirci

Madeni Eşya ve Sanatkarları Odası